İlçemizde madde bağımlılığıyla mücadele etmek amacıyla kurulan ‘’Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu’’  toplantısı Kaymakam Sayın Salih YÜCE başkanlığında,  28/02/2018 Çarşamba günü saat 11:00’de İlçemiz Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürlüğü Afat Toplantı Salonunda yapıldı.

        Toplantıya Şile Belediye Başkan Yardımcısı, İlgili Kamu Kurum Amirleri, Işık Üniversitesi yetkilileri, Okul Müdürleri, Muhtarlar Derneği Başkanı ve konu ile ilgili teknik personel katıldı.

        Madde kullanımının insan sağlığına zararları, öğretmenlerin madde kullanan öğrencilerdeki  fiziksel ve ruhsal değişiklikleri nasıl fark edecekleri, madde kullanımını fark eden öğretmenlerin bu süreçte neler yapması gerektiği ve madde bağımlılığıyla mücadele  hakkında bilgilendirme yapıldı.

        Kaymakam Sayın Salih YÜCE toplantıda yaptığı konuşmasında; “Uyuşturucu madde bağımlılığı Ülkemizde gittikçe yayılan büyük bir halk sağlığı sorunudur. Gencecik evlatlarımız arkadaş ortamları,  ailevi ve psikolojik sorunlar, farklı olabilme  vb. sebeplerle uyuşturucu madde kullanımına yöneliyor ve maalesef madde bağımlılığı yaşı giderek düşüyor dikkat etmeliyiz.

         Bugüne kadar İlçemde kolluk kuvvetlerimizle  uyuşturucu madde kullanımının önlenmesi için kararlılıkla ve sorumluluk duygusuyla çalıştık. Gençlerimizi zehirleyenlerle azimle mücadele ettik. Şimdi de  kurduğumuz Bağımlılıkla mücadele komisyonu ile  çalışmalarımıza aynı hızla devam edeceğiz. Sık sık toplantılar yapacağız. Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve aileleri madde bağımlılığıyla mücadele hakkında bilgilendireceğiz. Madde bağımlısı gençlerimizi tekrar topluma kazandırmak için hep birlikte çalışacağız.
        Bu noktada hepimize büyük görev düşüyor, özellikle ailelerin çocuklarının arkadaş ortamlarını iyi takip etmesi gerekiyor. Unutmamalıyız ki Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Onları  spor aktivitelerine, çeşitli sanat dallarına ve meslek edinme kurslarına yönlendirmek hem  onların  kötü alışkanlıklardan uzak durmasını sağlayacak hem de toplumuza sağlıklı bireyler kazandıracaktır.’’ Dedi ve toplantıyı sonlandırdı.